MEGA MENTAL ARİTMETİK - MEDYA

MEGA HAFIZA & MELİK DUYAR

Mega Mental Aritmetik” Sisteminin Yaratıcısı Melik Duyar.

“Mega Mental Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi” eğitiminin öncülüğünü yapan Mega Hafıza ve sistemin yaratıcısı Melik Duyar 1990’lı yıllarda Türkiye’de hafıza, zihinsel matematik ve beyin eğitimini başlatan isimlerdir. Melik Duyar ve öğrencilerinin televizyonlarda yaptığı sayısız gösteriler herkesi şaşırtmış ve halen de şaşırtmaya devam etmektedir.

DÜNYA’DA MEMORIAD, MELİK DUYAR & MEGA ARİTMETİK

MELİK DUYAR & MEMORIAD™ GUINNESS DÜNYA REKORLARI 2014 KİTABINDA
Melik Duyar Guinness Dünya Rekorları Kitabı 2014 Baskısının Hafıza & Mental Matematik Sayfalarında yerini aldı

Guinness Dünya Rekorları 2014 Baskısı
60 - 61.“Hafıza” ve “Mental Matematik” rekorları için ayrılan sayfalar

“Memoriad™ Dünya Hafıza, Mental Matematik & Hızlı Okuma Olimpiyatları” Uluslararası Dönem Başkanı Melik Duyar “Guinness Dünya Rekorları Kitabının 2014 baskısının “Hafıza” ve “Mental Matematik” rekorları için ayrılan 60 - 61. sayfalarında “Memoriad™” başkanı olarak yerini aldı. Memoriad™’ın onayladığı tüm Mental Matematik & Hafıza rekorları Guinness Dünya Rekorları kitabında yayınlanmaktadır. Yukarıdaki ilgili sayfaların resmine tıklayarak açılan sayfada rekorlarla ilgili detayları görebilirsiniz.

Melik Duyar ile Mega Aritmetik & Mega Hafıza Eğitmen ve Öğrencileri
Özge Uzun’un Konuğu Oldular - TV8

Dünya Hafıza Şampiyonu ve Memoriad Dünya Hafıza & Mental Matematik Olimpiyatları Başkanı Melik Duyar 10 Şubat 2014 Pazartesi günü TV8'de Özge Uzun'un konuğuydu. Özge Uzun aynı zamanda Türkiye Mental Aritmetik Derneği Başkanı olan Duyar'a özellikle "Mega Mental Aritmetik Nedir?" sorusunu da sorarak konuya açıklık getiren bir dize sorular sordu.

Programa Türkiye Bayanlar Hafıza Şampiyonu ve Mega Hafıza Master eğitimeni olan Rukiye Eyaz Çal da katıldı. Sn Çal canlı olarak bir deste poker kağıdını hafızasına alarak hatasız saydı. Özge Uzun'un karışık sırada sorduğu kartların da neler olduğunu başarılı bir şekilde söyledi.

Programa İstanbul Beylikdüzü Mega Hafıza & Mega Mental Aritmetik Temsilcisi Sn Göksel Ağma'nın öğrencilerinden 11 yaşındaki Ömer Yiğit Ağma ve 9 yaşındaki Can Atay Örken de canlı gösterilerle katıldı. Ömer Yiğit Ağma 1 haneli 25 sayıyı 0.4 sn ve 2 haneli 15 işlemi 0.8 sn hızla Flash Anzan ile toplama yaptı. 9 Yaş Türkiye Mental Aritmetik Şampiyonu olan Can Örken de 3 haneli 20 sayıyı flash anzan ile 1 sn hızla topladı. Ardından 4 haneli 8 işlemi flash anzan ile 2 sn hızla mental olarak hatasız topladı.

Programa Antalya Mega Hafıza & Mega Aritmetik Temsilcisi ve aynı zamanda Türkiye Hızlı Okuma rekortmeni olan Mehmet Altunpınar'ın öğrencisi Gencercan Adıgüzel de katıldı. Gencercan kendisinin sahip olduğu Flash Sayılar Türkiye hafıza rekorunu canlı yayında 22 hane ile tekrar kırdı. Gencercan ayrıca iki tane 3 haneli ve iki tane 4 haneli sayıyı mental olarak çarpıp yazarak sunucu Özge Uzun'u şaşırttı.

Mental Aritmetiğin bir aritmetik programı olmadığını söyleyen Duyar, bu eğitimin sayıları ve aritmetiği araç olarak kullanarak çocukların hayal güçlerini, hafızalarını, hızlı idrak, öğrenme ve konsantrasyon yeteneklerini geliştiren bir beyin egzersizleri eğitim programı olduğunu söyleyerek çeşitli açıklamalar yaptı.

Duyar, canlı yayındaki strese ve heyecana dikkat çekerek B-Vitaminleri içmenin ve beyni destekleyen bir beslenme programının takp edilmesinin de önemine dikkat çekti.

Mega Hafıza, Mega Aritmetik,
Hafıza Eğitimi & Hafıza Teknikleri - Bloomberg HT TV

Mega Hafıza ve Memoriad Hafıza, Mental Matematik & Hızlı Okuma Olimpiyatları Başkanı Melik Duyar 24 Eylül 2013 Bloomberg HT TV kanalında haber konuğu idi.

Hafıza eğitimi, mental aritmetik, dünya hafıza ve mental aritmetik dünya rekorları konuları konuşuldu. Konuşmada Guinness Dünya Rekorları (Guinness World Records) 2014 baskısının 60 ve 61. sayfalarının hafıza, mental matematik dünya rekorları ve Türkiye yoğun sayfalar olduğu vurgulandı.

Bilgilerin nasıl hafızaya kaydedildiği, isimler ve yüzlerin nasıl hatırlanması gerektiği konuşuldu ve örnekler verildi.

Konuşma sırasında Memoriad Mental Aritmetik Türkiye Şampiyonası'ndan görüntüler gösterildi.

MEGA HAFIZA, MELİK DUYAR & TÜRKİYE’DE BEYİN TEMELLİ EĞİTİMLER

     
Cenk’den Hızlı Zihinsel Matematik Ümit’in Hızlı Öğrenme Gösterisi Esra ve İngilizce Kelimeler Gösterisi
     
Küçük Hüseyin’in Hafıza Gösterisi Melik Duyar & Zihinsel Matematik Melik Duyar’dan Yabancı Kelimeler
     
Melik Duyar & Hızlı Okuma Melik Duyar’ın Üniversite Gösterileri Melik Duyar – Bir TV Gösterisi
     
Melik Duyar & Beyin
Eğitimi – TV
Melik Duyar & Zihinsel Matematik - TV Melik Duyar & Hafıza
Testi - TV
     
Melik Duyar’ın Las Vegas Maceraları - TV Melik Duyar – TV Sohbeti Melik Duyar & Memoriad Olimpiyatları - TV
     
Melik Duyar – Okan Bayülgen Programı Melik Duyar &
Yarışmalar - TV
Melik Duyar & Memoriad - TV
     
Melik Duyar & Beyin
Gücü - TV
Memoriad &
Zeka Küpü - TV
Mega Hafıza & Zihinsel Matematik - TV
     

Melik Duyar ve Mega Hafıza isimlerinin medyadaki kapsanma sayfalarını bir web sitesine sığdırmak mümkün değildir. Bu isimleri GOOGLE arama motorunda aradığınızda ilgili tüm medya görüntülerine ve ilgili haberlere kolayca ulaşabilirsiniz.

 

 
 
 

© 2011 MEGA HAFIZA
Tüm hakları saklıdır.
email : info@megaaritmetik.com Tel (Ankara) : 0312 417 33 30 (Pbx) - 0312 417 27 79