MEGA MENTAL ARİTMETİK - HABERLER

Melik Duyar, Mega Aritmetik & Mega Hafıza
Oylum Talu'nın TV8'deki progamına konuk oldu.

Memoriad Dünya Hafıza, Mental Matemaik & Hızlı Okuma Olimpiyatları Başkanı Melik Duyar 1-Kasım-2013'de Oylum Talu'nun TV-8'de sunduğu "Anlatacaklarım Var" programının konuğuydu.

Programda Alzheimer (Alzaymır), hafıza eğitimi, unutkanlık, mental aritmetik ve zihisel matematik eğitimleri konuşuldu.

Programda ayrıca Mega Mental Aritmetik Beylikdüzü Temsilciliği Sn Gösel Ağma'nın öğrencileri mental aritmetik ve hafıza eğitimi konularıyla ilgil şu gösterileri yaptılar;

1-) Can Atay Örken (Türkiye Mental Arimetik 9 Yaş Şampiyonu & Türkiye Mental Aritmetik Genel Klasman Üçüncüsü)

  • 0.7 saniyede bir ekanda görünen 2 Haneli 20 sayının Flash Anzan Toplaması
  • 1.2 saniyede bir ekranda görünen 3 Haneli 15 sayının Flash Anzan Toplaması
  • 2 saniyede bir ekranda görünen 4 Haneli 8 sayının Flash Anzan Toplaması

2-) Ömer Yiğit Ağma (Memoriad Türkiye 2013 Çocuklar Mental Toplama Kategorisi Dördüncüsü)

  • 0.4 saniyede bir ekranda görünen 1 Haneli 30 sayının Flash Anzan Toplaması

3-) İlayda Eser (Memoriad Türkiye 2013 Çocuklar Binary Sayılar Kategorisi İkincisi)

  • 240 adet karışık binary sayıyı (ikili sayılar) hafızasına alarak hatırlama işlemi.

Sunucu Oylum Talu Dünya HafızaŞampiyonu Melik Duyar'a bir de sürpriz yaptı. Programda bir nostalji olarak Melik Duyar'ın 1992 ylında Tiyatro Sanatçısı Cihan Ünal ile birlikte Star TV'de yayınlanan Bilgimatik programı gösterildi. O yıllarda dünyada hafıza ve beyin eğitimi gibi bir konunun bilinmediği, Melik Duyar'ın o yıllardan bugün kadar hafıza ve mental matmatik eğitim teknikleri geliştirdiğine ve dünyada öncülük yaptğına vurgu yapıldı.

 

Türk Max TV - Herşey Tadında Programı.

Jess Molho’nun sunuculuğunu yaptığı programda Memoriad Dünya Hafıza, Mental Matematik & Hızlı Okuma Olimiyatları Başkanı Melik Duyar, Memoriad Türkiye Bayanlar Hafıza Şampiyonu Rukiye Eyaz Çal ve Memoriad Türkiye Çocuklar Binary Sayılar Kategorisi Hafıza Şampiyonu Sümeyra Erdoğan konuk oldular.

Hafıza teknikleri, hızlı ve kalıcı öğrenmeteknikleri konuşuldu. Memoriad Türkiye Bayanlar Hafıza Şampiyonu Rukiye Eyaz Çal bir deste iskambil kağıdını hatasız olarakhafızasına yerleştirip söyledi.

6. sınıf öğrencisi ve Memord Türkiye Çocuklar Binary Sayılar kategorisi 5.si Sümeyra Erdoğan canlı olarak çok sayıda binary (ikili) sayıyı hafızasında tutarak başarılı bir şekilde söyledi.

 

Memoriad Hafıza, Mental Aritmetik & Hızlı Okuma Şampiyonası - S TV

Memoriad -2013 Türkiye Hafıza, Mental Matematik & Hızlı Okuma Şampiyonası sonrasında Memoriad Uluslararası dönem başkanı Melik Duyar ve yarışmada derece alan 2 Türk ve 1 Hintli yarışmacı 5 Ekim 2013 tarihinde “S-TV Yeşil Elma” programının konuğuydular.

 

MENTAL ARITMETIK YARIŞMALARI MEMORIAD OLİMPİYATLARINA DAHİL EDİLDİ

Memoriad Yönetim Kurulunun yaptığı açıklamaya göre, 2012 Yılında Antalya’da yapılacak olan Dünya Zihinsel Matematik Olimpiyatları’nda ilk olarak küçük çocukların da katılacağı “Mental Aritmetik” kategorisinde yarışmalar yapılacak. Aşağıdaki film Memoriad Zihinsel Matematik yarışmalarının bir kategorisi olan “Flash Anzan” mental aritmetik kategorisiyle ilgili kısa bir bilgi vermektedir.

Mental Aritmetik Memoriad Tarafından Zihinsel Matematik Yarışma Kategorisi Olarak Kabul Edildi

MENTAL ARİTMETİK FLASH ANZAN DAHİSİ DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

1 Ekim 2012 tarihinde Almanya'nın Giessen kentinde yapılan Dünya Mental Aritmetik Kupası yarışmalarında 22 yaşındaki Japon Naofumi Ogasawara Dünya Mental Toplama Şampiyonu oldu. Bu filmde bir Flash Anzan dahisi olan Naofumi Ogasawara'nın mental olarak birinci denemede 15 adet 4 haneli sayıyı 0.4 saniye hızla, ikinci denemede de 8 adet 5-haneli sayıyı 0.5 saniye hızla nasıl başarılı bir şekilde topladığını izleyeceksiniz.

Dünya Mental Matematik Kupası 2012 - Giessen / Almanya

 

 
 
 

© 2011 MEGA HAFIZA
Tüm hakları saklıdır.
email : info@megaaritmetik.com Tel (Ankara) : 0312 417 33 30 (Pbx) - 0312 417 27 79